Кучерявий В'ячеслав

photo
Всім привіт!
Я, Кучерявий В'ячеслав, студент 3 курсу ННІ ЕКТ.
З 1 вересня по 29 грудня 2016 року я проходив практику на сільськогосподарській фермі в Швейцарії, в невеликому містечку Uerkheim кантону Aargau. Під час практики я жив в чудовій сім'ї Lichti, з першого дня я відчував себе членом цієї дружньої сім’ї. Ферма має 30 га полів, 240 голів великої рогатої худоби, 80 свиноматок, 4 трактори та багато техніки. Всю роботу на фермі виконували тільки 3 особи - мій шеф, його батько та я. Всі процеси на фермі автоматизовані, що є суттєвим фактором успішної діяльності ферми.Мій робочій день розпочинався з 6.15 і тривав 10 годин, крім суботи та неділі. В суботу я працював тільки 5 годин, а в неділю мав вихідний.

Вранці та ввечері я працював з худобою, а в день виконував різноманітні завдання. Кожен четвер ми продавали биків, а в середу – поросят, які досягнули ваги 25 кілограмів.

Тварини, техніка, обладнання, корми для тварин, функціонування ферми – за це все я ніс відповідальність кожен день. Я вважаю, що мій досвід роботи на швейцарській фермі дуже корисний, і безперечно допоможе мені в майбутньому.
Після першого місяця моєї практики я був на екскурсії, яка тривала 2 дні, з іншими практикантами із багатьох країн, що дало мені можливість завести нові цікаві знайомства. Перший день ми провели в кантоні Tessin, де відвідали фабрику скла. Далі була фортеця Кастельгранде, на мить ми заглянули в історію Швейцарії, яка є неповторною.

Другого дня ми милувалися незабутніми краєвидами Альп, після чого ми вирушили до музею Victorinox. Загалом екскурсія була дуже цікавою.


Щиро вдячний університету, який дав мені можливість побувати на цій практиці, я покращив свої знання німецької мови, отримав безцінний досвід, завів нові знайомства, мав нагоду подорожувати.


Швейцарія - країна великих можливостей, де чудова атмосфера злагоди між чотирма офіційними мовами, ввічливості між людьми, гармонією століть, вражаючою красотою природи та будівель. Маючи малий потенціал швейцарці довели, що кожен народ коваль своєї долі. Батьківщину можна любити не тільки на словах, але і серцем. Треба менше озиратися в минуле, а рівнятися на краще і йти вперед!