Технічний стан розподільних мереж - сучасні проблеми та шляхи їх вирішення

photo
4 березня 2016 року на кафедрі «Електропостачання та енергетичного менеджменту» відбувся науково-практичний семінар на тему «Технічний стан розподільних мереж - сучасні проблеми та шляхи їх вирішення». В роботі семінару взяли участь фахівці високовольтних РЕМ АК «Харківобленерго», які проходили підвищення кваліфікації з 22.02.2016 року по 4.03.2016 року в ННІ ЕКТ, та викладачі кафедри ЕЕМ.

В доповідях фахівців висвітлювалися актуальні проблеми збільшення кількості застарілого обладнання, незадовільного матеріально-технічного забезпечення виконання робіт технічної експлуатації, нормативно-методичного забезпечення обліку та аналізу технічного стану мереж напругою 35 кВ та вище. Аналізувались приклади впровадження програми «Ретрофіт» в АК «Харківобленерго», що дозволило підвищити надійність підстанційного обладнання, елементи якого були оновлені за цією програмою до 2014 року.  Виступили представники Куп’янського, Ново-Водолажського, Лозівського ВРЕМ та ін.


У виступах також відмічалося, що для ефективного аналізу технічного стану обладнання розподільних мереж (повітряних ліній та підстанцій) необхідна об’єктивна інформація з листів обліку та журналів дефектів. На цій основі можлива якісна та кількісна оцінка технічного стану обладнання та вирішення питання першочергових завдань з реконструкції та заміни обладнання.

І хоча за звітними даними трирічної давності на сайті Держенергонагляду опублікована діаграма технічного стану повітряних ліній та підстанцій 35 –110 (150) кВ на 1.01.2011 року, де по АК «Харківобленерго» переважна кількість обладнання показана у доброму технічному стані, за цей час ситуація дещо погіршилася.Представник Куп’янського ВРЕМ
Тімаков В. М.

Викладачі кафедри ЕЕМ відмітили недоліки методичного забезпечення розрахунків за звітною формою 56-енерго, що унеможливлює надання в Держенергонагляд та до Головного інформаційно-обчислювального центру Міністерства енергетики та вугільної промисловості України інформацію кількісного аналізу технічного стану повітряних ліній та підстанцій 35 –110 (150) кВ у повному обсязі.

Поряд з цим фахівцями АК «Харківобленерго» відмічалося забезпечення сучасними засобами діагностування технічного стану енергетичного обладнання, зокрема, наявність у фахівців тепловізорів, комплектів наладчика КН 1, що призначені для вимірювання перехідного опору вимикачів до 110 кВ та визначення часу їхнього спрацювання тощо.


Представник Лозівського ВРЕМ
Пащенко С. О.

Якісна оцінка технічного стану ПС 35-110 (150) кВ (зелений колір – добрий, жовтий – задовільний, рожевий – незадовільний, червоний – непридатний)


Закінчився семінар загальним висновком щодо подальшої плідної співпраці в питаннях підвищення кваліфікації фахівців АК «Харківобленерго» в ННІ ЕКТ та обміну практичним досвідом з експлуатації енергетичного обладнання і засобів технічного діагностування з викладачами та студентами.


Представник ЦРВО
Максимов В. Ю.

Доцент кафедри ЕЕМ Трунова І. М.